ARKADIUSZ SZYMAŃSKI

psychoterapia Warszawa/Radom

www.arkadiusz-szymanski.pl

tel. 604 758 397

kontakt@arkadiusz-szymanski.pl

 

TERAPIA ON-LINE

 

Do sesji prowadzonych przez Skype podchodzę w ten sam sposób co do prowadzonych w sposób tradycyjny. Zawsze znajduję się w gabinecie psychoterapeutycznym, jedyna różnica polega na zmianie zwykłego kanału komunikacyjnego na elektroniczny.

 

Dla kogo?

 

Sesje online przeznaczone są głównie dla osób, które nie mogą z różnych względów korzystać z terapii tradycyjnej, np. ze względów zdrowotnych lub braku dostępności terapeuty w pobliżu miejsca zamieszkania. Tę formę kontaktu stosuję również jako uzupełnienie terapii w gabinecie, gdy pacjent wyjeżdża w delegację, za granicę itp.

Psychoterapia on-line zyskuje coraz większą popularność. Badania wykazują, iż nie ma różnic w skuteczności tego typu leczenia w porównaniu z tradycyjnym. Tutaj decyduje głównie zaangażowanie i motywacja do zmiany, a nie forma kontaktu. Pacjenci z którymi pracuję często znajdują się w innym państwie, na innym kontynencie. Potwierdzają postępy w terapii a także jej skuteczność, co owocuje poprawą jakości ich życia. Pęd życia, problemy z dojazdami czy wiele innych czynników powoduje, że duża część osób potrzebujących pomocy jest jej pozbawiana. To głównie do nich jest skierowana ta oferta.

 

Co leczę?

 

Pracuję głównie z dorosłymi osobami dotkniętymi depresją, zaburzeniami lękowymi, przeżywającymi trudne sytuacje stresowe. Pomagam pacjentom mającym trudności spowodowane niskim poczuciem własnej wartości, dotkniętym traumą, napadami lęku panicznego, nerwicami, zaburzeniami łaknienia (bulimia i anoreksja). Prowadzę terapię osób mających trudności w sferze relacji społecznych czy zawodowych.

 

Nie prowadzę on-line terapii par i rodzinnych.

 

Jak wygląda sesja?

 

Spotykamy się zazwyczaj raz w tygodniu, ja w gabinecie a Państwo w dowolnym, ale spokojnym, zapewniającym intymność miejscu. Widzimy i słyszymy się dzięki komunikatorowi Skype. Pierwsze spotkanie jest spotkaniem diagnostycznym, wtedy określamy cele i kierunki dalszej pracy. Następne spotkania zazwyczaj umawiamy z tygodniowym wyprzedzeniem. Możemy używać słuchawek, choć zazwyczaj jakość dźwięku jest wystarczająca nawet podczas używania Skypez telefonu komórkowego.

 

Jak się mówić?

 

Aby umówić się na sesję należy wysłać informację za pomocą formularza kontaktowego, maila lub zarezerwować wizytę w aplikacji Znany Lekarz.

Wszelkie informacje znajdą Państwo także w zakładce Kontakt.

 

Płatność

 

Płatność dokonywana jest za pomocą przelewu bankowego. Istnieje możliwość opłacenia kilku sesji „z góry”.

 

 

arkadiusz-szymanski.pl